Marek Paszkowski
Pierwszym "prawem jazdy" był dokument wystawiony dla Karla Benza w 1888 roku. W związku ze skargami mieszkańców Mannheim na hałas i zapach jaki roztaczał jego Motorwagen otrzymał on pisemne zezwolenie od Wielkiego Księcia Badenii na używanie swego pojazdu na drogach publicznych.
Pierwszym krajem, którym wprowadził obowiązek posiadania prawa jazdy były Prusy, które uczyniły to 29 września 1903.
Prawo jazdy może zawierać ograniczenie wynikające ze stanu zdrowia kierowcy lub możliwości prowadzenia określonego pojazdu.
Zdanie egzaminu na prawo jazdy nie zależy tylko od twoich umiejętności. Składa się na to wiele czynników. Dla bardzo wielu osób egzamin wiąże się z ogromnym stresem i to właśnie on często bywa przyczyną negatywnego wyniku. Przygotowując się do egzaminu nie zapominajmy o przygotowaniu psychicznym. Każdy z nas ma swoje sprawdzone metody radzenia sobie ze stresem, ale na pewno poczujemy się pewniej jeśli będziemy dobrze rozumieć przepisy. Może ci też pomóc zapoznanie się z dokładnymi kryteriami oceniania na egzaminie i przepisami dotyczącymi prowadzenia egzaminu. Poznaj swoje prawa.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, iż przekazało - w dniu 26 kwietnia br. - do publikacji rozporządzenie wprowadzające nowy taryfikator punktów. Przed przesłaniem dokumentu do Rządowego Centrum Legislacji rozporządzenie podpisali ministrowie: spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak oraz sprawiedliwości Jarosław Gowin. Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 30 dni od publikacji w Dzienniku Ustaw. Nowy taryfikator ma został opublikowany w dniu 4 maja 2012 r.
ZADANIA EGZAMINACYJNE
Po uzyskaniu informacji o pozytywnym wymiku egzaminu teoretycznego osoby zdające egzamin udają się na pierwszą część egzaminu praktycznego, która odbywa się na placu manewrowym. Kandydat na kierowcę musi tam wykonać określone zadania egzaminacyjne:
NIEZBĘDNE DOKUMENTY
1. Wypełniony i podpisany wniosek.
2. Dowód uiszczenia opłaty za egzamin.
3. Wyraźną fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, przedstawiającą osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w taki sposób, aby ukazywała równomiernie oświetlony lewy półprofil głowy z widocznym lewym uchem.
Jak jammer chroni przed mandatami
Czy istnieje jakikolwiek kierowca , który nigdy nie przekroczył prędkości? Chyba nie, w szczególności w przypadku gdy brak dobrze rozbudowanej infrastruktury dróg i autostrad. Oprócz fotoradarów, najbardziej piraci drogowi kryją się przed policjantami wyposażonymi w radary do pomiaru prędkości.
Nasz konkurs na łamach "tygodnika Podlaskiego" w którym wygraną był Kurs Prawa Jazdy Kat. B został rozstrzygnięty. Poniżej prezentujemy wycinek artykułu z gazety, oraz list z odpowiedzią na nasze ostatnie konkursowe pytanie:
"Dlaczego to właśnie Ja powinienem/ powinnam wygrać kurs na Prawo Jazdy?". Gratulujemy i życzymy udanego szkolenia !!!
Właściciel ZKK M. Paszkowski
Jako pierwszy Ośrodek Szkolenia Kierowców w Białej Podlaskiej szkolimy w systemie SPS które realizowane jest w oparciu o najwyższe standardy zarówno na płaszczyźnie merytorycznej, jak i organizacyjnej. Będziesz korzystał z najlepszych legalnych materiałów, a całość poprowadzi wykwalifikowana i doświadczona kadra. Szkoląc się u Nas masz gwarancję zapewnioną przez system SPS !!!
Jesteśmy oficjalnym, certyfikowanym partnerem systemu SPS w Białej Podlaskiej - SPRAWDŹ I KLIKNIJ TUTAJ -> SYSTEM SPS
Szybki rozwój w niemal wszystkich dziedzinach wymusza na nas ciągłe życie w pośpiechu i nieustanne przyspieszanie. Chcąc wszędzie zdążyć korzystamy z coraz to szybszych metod przemieszczania się. Gdy rower lub autobus przestają wystarczać warto pomyśleć o zrobieniu prawa jazdy. Podjęcie decyzji o posiadaniu tego dokumentu jest pierwszym i najłatwiejszym krokiem. Dalej, niestety, jest już trochę gorzej. Dzieje się tak dlatego, że egzamin państwowy na prawo jazdy jest częścią wielkiego biznesu, którego zadaniem jest wyciągnięcie od każdego jak największej ilości gotówki. Ale po kolei...